Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ

Лице регисрирано като земеделски производител и осигуряващо се на 240.00 лв без реален доход от дейността си, регистриран, за да се самоосигурява, редовно е внасяло осигуровките си и е подавана Д1 и Д6 за 2013г.В Декларация по чл 50 от ЗДДФЛ може ли да посочи доход 0.00 лв или е за предпочитане обявяване на някакъв доход? Няма издадени документи за продадена продукция.
Благодаря!
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 22 Апр. 2014
Ако лицето не е придобило през данъчната година доходи, подлежащи на облагане с данък върху общата годишна данъчна основа и с данък върху годишната данъчна основа по чл. 28 и не попада в останалите хипотези по чл. 50 от ЗДДФЛ или когато са изпълнени условията на чл. 52 от закона, то няма задължение за подаване на ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ, дори и когато е самоосигуряващо се лице.

Ако самоосигуряващото се лице е извършвало дейност през годината следва да му бъде признат осигурителен стаж върху минималния размер на осигурителния доход съгласно ЗБДОО за съответната година, въпреки че не е реализиран доход от дейността и не е налице задължение за подаване на ГДД по ЗДДФЛ.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679