Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ДЕКЛ.ЧЛ.55

Фирма за изкупуване на черни и цветни метали.През годината сме подавали на 3-месечие Декл.по чл.55 и внасяме авансов данък.Сега до м.04.2014 г.ще подадем спр.чл.73 за всичките около 150 човека..Но въпросът ми важи ли както за другите дейности за 4-тото тримесечие да не подаваме декл.чл.55 и не внасяме авансов данък?Ако това е правилно,следва: физическите лица/тези 150 човека/ да си подадат годишна Декл. за получените суми като авансовия данък за последното тримесечие остава за тяхна сметка и съответно при нас няма удържан такъв.Или специално при изкупуване на цветни и черни метали има някяви други разпоредби?

Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 16 Ян. 2014
Не се удържа и внася авансов данък за четвърто тримесечие само за доходите от друга стопанска дейност по чл. 43 и наем по чл. 44 от ЗДДФЛ.

Доходът, придобит от движимо имущество, предадено на лица, които имат право да извършват събиране, транспортиране, оползотворяване или обезвреждане на отпадъци в съответствие със Закона за управление на отпадъците се облага с окончателен данък по чл. 38 ал. 10 от ЗДДФЛ. Той се удържа и внася от платеца на дохода включително и за четвърто тримесечие в срок до 31.01.2014 г. Задължението се декларира по реда на чл. 55 от ЗДДФЛ в срока за внасяне на данъка.

За окончателните данъци на физическите лица не се подава годишна данъчна декларация.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679