Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСЗДДФЛЗКПОНазначаванеОтраслово счетоводствоРегистриране на фирмиСчетоводство

ДОХОД НА МЕСТНО ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ ОТ ЛИКВИДАЦИОНЕН ДЯЛ ОТ ЧУЖБИНА

Местно физическо лице получава доход от ликвидационен дял от чужбина на 27.03.2014г.
Каква декларация трябва да се подаде , в какъв срок и данък 5% ли се дължи?
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 30 Май. 2014
Съгласно чл. 38, ал.1, т.2, буква „б” от ЗДДФЛ с окончателен данък се облагат облагаемите доходи от дивиденти и ликвидационни дялове в полза на местно физическо лице от източник в чужбина. Предвид чл. 46, ал.3 от ЗДДФЛ, ставката на данъка е 5 на сто за доходите по чл. 38, ал. 1 от закона. Самооблагането на лицето се извършва върху получената сума на ликвидационния дял, в съответствие с чл. 67, ал.1 от ЗДДФЛ, т.е. когато платецът на дохода не е задължен да удържа и внася данъка, данъкът по чл. 43, 44 и 46 се внася от лицето, придобило дохода, в срок до края на месеца, следващ тримесечието на придобиване на дохода. При положение, че ликвидационният дял е данъчно обложен в чужбина, следва чрез съответен метод да се избегне двойното му данъчно облагане в страната.

Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679