Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Хотелски услуги

Здравейте! Имам следния въпрос: Фирма извършваща хот. дейност и рег. по ЗДДС, издава фактура за нощувки на гръцка фирма също рег. по ДДС в страната си.
Фактурата е с начислен ДДС - 9%. Правилно ли е начислен ДДС или трябва да е 0%?Фактурата по тази доставка включва ли се във ВИЕС декларация?
И още един въпрос - ако фирмата предостави на друга българска фирма стая за настаняване на персонал, работници по ремонт на мешини от др. фирми, въобще стаята в хотела се ползва за 50дни ,то тогава ставката 9 или 20% е?
Бл.Ще очаквам помощ!!
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 10 Март. 2014
Ако хотелът се намира в България, мястото на доставка се определя в страната съгласно чл. 21 ал.4 т.1 от ЗДДС
Съгласно чл. 66, ал. 2 от ЗДДС данъчната ставка за настаняване, предоставяно в хотели и подобни заведения, включително предоставянето на ваканционно настаняване и отдаване под наем на места за площадки за къмпинг или каравани, е в размер 9 %.
Ако разполагате с документите изброени в чл.40 ал.1 от ППЗДДС, за предоставената услугата „настаняване” прилагате ставка от 9%, както към гръцки клиенти, така и към български.
Ако не разполагате с някой от документите /например категоризацията на обекта/, трябва да приложите ставка 20%.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679