Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Изплатена сума за техническа услуга на чуждестранно физическо лице

Здравейте,
Българска фирма е доставила техническо оборудване на фирма в Молдова. За поддръжката, евентуален ремонт и допълнителен монтаж на модули е сключила договор с физическо лице гражданин на Молдова. То не е предоставило документ, че е данъчно задължено лице. По този договор има изплатена сума. Как и на какво основание би трябвало да се обложи тя? Може ли да се приложи чл.37 ал.1 т.7 от ЗДДФЛ?

Благодаря предварително!
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 16 Апр. 2014
Щом не разполагате с основания за прилагане на СИДДО с Молдова, възнагражденията на чуждестранни физически лица за технически услуги, когато не са реализирани чрез определена база в страната, са облагаеми с окончателен данък на основание чл. 37 ал. 1 т. 7 от ЗДДФЛ. Данъкът е в размер на 10% върху брутната сума на възнаграждението, удържа се и се внася от платеца на дохода в срока по чл. 65 ал. 1 от ЗДДФЛ. Декларира се в същия срок по реда на чл. 55 от закона.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД