Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Капаро и доход по ЗДДФЛ

Как се третира капарото по договор, който впоследствие не се е реализирал и капарото е задържано от ФЛ?
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 11 Март. 2012
Обезпечителна функция на капарото /задатъка/ е придобиването на правото, ФЛ страна по договор, да задържи сумата на капарото /задатъка/ като неустойка. В този момент ФЛ придобива доход, който по смисъла на Закона за данъците върху доходите на физическите лица /ЗДДФЛ/ е облагаем, и се декларира в годината на придобиването му. Съгласно чл. 35, т. 1 от ЗДДФЛ, облагаемият доход е брутната сума на облагаемите доходи от обезщетения за пропуснати ползи /и неустойки с такъв характер/, придобити през данъчната година.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679