Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Коригиране на декларация по чл. 55 от ЗДДФЛ и чл.201 от ЗКПО

Здравейте,
Фирма ФЛ през изминалите 3 тримесечия подавала декл. чл.55 ал.1 от ЗДДФЛ за платен данък наем на етажна съсобственост в р.1 (авансов данък чл. 44), а е трябвало да го преведе по р.2 (окончателен данък чл. 38). Мога ли сега да подам корекция на подадени вече декл. за 3-те тримесечия с верния ред 2 и това ще доведе ли до последствия от страна на НАП? Следвайки чл.104, ал.3 от ДОПК значи ли това, че евентуална корекция, направена след срока, ще води до санкция? И какъв е изхода от ситуацията?

3 отговори


на 10 Дек. 2013
При установяване на несъответствия между съдържанието на подадената декларация и изискванията за попълването й или несъответствия между данните в декларацията и данните, получени от органите по приходите от трети лица или администрации съгласно изискванията на данъчното и осигурителното законодателство за подаване на декларации или информация, извън случаите по чл. 101, ал. 4 и чл. 102, ал. 4, подателят се поканва да отстрани несъответствията в 14-дневен срок от получаването на съобщението – чл. 103, ал.1 от ДОПК
Отстраняването на несъответствията се извършва с подаване на нова декларация. Подаването на новата декларация, извършено в срока по ал. 1, ползва подателя, независимо от чл. 104, ал. 3 по ДОПК.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 10 Дек. 2013
Да разбирам ли, че при така създалата се ситуация е по- добре да изчакам евентуална покана от органите на НАП за коригиране на несъответствието или сама да ги уведомя за това несъответствие?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 10 Дек. 2013
Да разбирам ли, че при така създалата се ситуация е по- добре да изчакам евентуална покана от органите на НАП за коригиране на несъответствието или сама да ги уведомя за това несъответствие?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679