Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Наем на обща част в жилищен блок

Здравейте, Фирма наема помещение, което е обща част в жилищен блок. Плаща наема и съответно удържа данъка за трите тримесечия на 2013, без четвърто. Издава сметките за изплатени суми и служебните бележки на името на управителя на блока, но той реално не е собственик на имота. Декларация по чл.50 управителя ли трябва да подаде и да довнесе данъка за четвърто тримесечие?
Добавена в   ЗДДФЛ

3 отговори


на 01 Апр. 2014
Ако помещението е в режим на етажна собственост с форма на управление общо събрание на собствениците, доходите от наем на такова имущество се облагат с окончателен данък по чл. 38 ал. 12 от ЗДДФЛ. Окончателният данък се удържа и внася от платеца на дохода - предприятие или самоосигуряващо се лице, включително и за четвърто тримесечие. Сметка за изплатени суми по чл. 45 ал. 4 от ЗДДФЛ не се издава и доходът не се декларира от получателя в ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 02 Апр. 2014
Много благодаря! А фирмата платец подава ли справка за дохода по чл.73 и на чие име се изплаща дохода? Договора за наем с кого трябва да се сключи?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 03 Апр. 2014
Удържат ли се 10 НПР, когато помещението е в режим на етажна собственост? И фирмата платец подава ли декларация по чл.55 за внесения данък?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova
Специалисти с над 30 г. опит, гаранция за най-качественото счетоводно обслужване! СК Земела