Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Облагане по ЗДДФЛ на ЗП физ.лице

Ако земеделски производител физическо лице, подаде декларация за прекъсване на трудовата дейност и не внася дължимите осигуровки, но в този период получи по сметката си субсидии от ДФ Земеделие, как ще се тълкуват и облагат по ЗДДФЛ получените през този период суми?

1 отговор


на 03 Авг. 2017
Здравейте,

Стопанската година започва от 1- ви октомври приключва на 30-ти септември следващата година. Регистрацията на земеделски стопанин се осъществява чрез подаване на Анкетна карта и анкетен формуляр и заверка на зелен картон в съответната Общинска служба "Земеделие". Със своята регистрация, той заявява, че ще осъществява стопанска дейност за съответната стопанска година. В този смисъл, за стопанската година, той е задължен да внася своите осигуровки, защото осъществява трудова дейност.

На 30-ти септември стопанската година приключва и той може да прекрати своята дейност, ако това е неговото решение. Прекъсва и осигуряването. Но субсидиите за тази вече приключила стопанска година, започват да постъпват по банкова сметка чак след 01.01 на следващата календарна година. Обичайно първо е СЕПП, който се изплаща до 31.01. Т.е. лицето получава това субсидиране за вече изминал период на трудова дейност, през който е поддържал активно своето осигуряване.

По смисъла на ЗДДФЛ, той трябва да подаде декл. по чл. 50, попълвайки Приложение 3(или 2, ако се облага по чл.29а от ЗДДФЛ), за календарната година, в която приходът е постъпил. Доходите се декларират с код 3021 , и в този случай НПР са само 40%.
 
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679