Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Окончателен данък за доход на ЧФЛ

ЧФЛ живее в страна от ЕС и получава месечен доход съгл. Мениджърски договор .
За последното /четвърто/ тримесечие на 2013г. какъв е срока за внасяне на оконч. данък и кога да го декларирам с декл.55 ?

Добавена в   ЗДДФЛ

2 отговори


на 20 Дек. 2013
Съгласно чл. 65 ал. 1 от ЗДДФЛ окончателният данък за доходите по чл. 37, ал. 1, т. 1 - 9 се удържа и внася от предприятието - платец на дохода в срок до края на месеца, следващ тримесечието на начисляването на дохода от предприятието. В закона не е предвидено изключение от общото правило за окончателния данък върху доходите, начислени през четвърто тримесечие, и за тази година той е дължим до 31.01.2014 г.

Декларацията по чл. 55 се подава в срока за внасяне на данъка, т.е. до 31.01.2014 г.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 08 Ян. 2014
Може ли да поясните - нали за четвъртото трим. не е начисляван и не е удържан ДОД по извън трудови правоотношения - какво точно трябва да отразим в деклр. по чл.55 за ІV тримесечие ?!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679