Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

СОЛ и ГДД по чл.50

Самоосигуряващо лице съм и имам доходи по граждански договор,за които съм издала документ по чл.9 ал. 2 от ЗДДФЛ.Декларирам доходите в Приложение 3 табл.7 от ГДД по чл. 50.Правилно ли е,че данъчната служителка не прие декларацията ми с мотива ,че моята фирма в която се самоосигурявам трябва да издаде служебна бележка и съответно по кой член трябва да е сл.бележка?Възможно ли е тези доходи да се декларират и без служебни бележки?
Добавена в   ЗДДФЛ

4 отговори


на 14 Апр. 2014
От въпроса не става ясно кой е възложител по гражданския договор. Ако това е фирмата, в която сте съдружник или акционер, притежаващ повече от 5 на сто от капитала на АД, тези взаимоотношения за целите на ЗДДФЛ са трудови. За получения доход възложителят издава Служебна бележка по чл. 45 ал. 2 т. 2 от ЗДДФЛ и доходът се декларира в приложение 1 на ГДД.

Ако възложителят е фирма, в която нямате капиталово участие, доходът е документиран и деклариран правилно. Ако същевременно сте получила и доход за положен труд в собственото си дружество, следва да попълните за него отделно и приложение 1.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 14 Апр. 2014
Благодаря за отговора.Възложителят е фирма,в която нямам капиталово участие.Интересува ме трябва ли да прилагам към ГДД по чл. 50 документи за доказване на получения доход.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 14 Апр. 2014
За дохода по гражданския договор - не.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 14 Апр. 2014
Благодаря за бързия отговор.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679