Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

ЗП и аванс , декларация чл.50 ЗДДФЛ

Здравейте , земеделски производител има издадени фактури през четвъртото тримесечие на 2013г. за авансови плащания на земеделска продукция. Следва ли тези фактури за авансовите плащания за се включат в приходите за 2013г. и да се приспаднат 60% НПР за тях?
Добавена в   ЗДДФЛ

1 отговор


на 12 Апр. 2014
Ако ЗП облага по чл. 29 от ЗДДФЛ и приспада 60% НПР, то по реда на този текст доходите от друга стопанска дейност на ФЛ се декларират с ГДД по чл. 50 и се облагат за данъчната година на получаването им.

Съгласно чл. 11 от ЗДДФЛ доходът се смята за придобит на датата на плащането - при плащане в брой или на датата на заверяването на сметката на получателя на дохода или получаването на чека - при безналично плащане.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679