Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСЗДДФЛЗКПОНазначаванеОтраслово счетоводствоРегистриране на фирмиСчетоводство

ав. вноски по ЗКПО

Имам сл. въпрос дружество е определило авансови вноски за 2013г по 1000 лв. на тримесечие. За 3-тото тримесечие иска да увеличи ав. вноска по ЗКПО на около 2500лв. Ще има ли лихва в края на годината ако годишния данък е над 5400лв. при положение, че се подаде декл. по чл.88?
Благодаря
Добавена в   ЗКПО

1 отговор


на 13 Ноем. 2013
Съгласно разпоредбата на чл. 89 ал. 4 т. 2 от ЗКПО в размера на определените по този член авансови вноски се включват и намалените или увеличени тримесечни авансови вноски за първо, второ и трето тримесечие, определени с декларацията по чл. 88 - за авансовите вноски след подаване на декларацията за промени по реда на чл. 88.

Ако подадете декларация за промяна на авансовата вноска за трето тримесечие, с която завишите последната вноска на 2500 лв., лихва по чл. 89 ще е дължима, ако дължимият годишен корпоративен данък надвиши сумата от 7200 лв., съгласно формулата в чл. 89 ал. 2 т. 2 от ЗКПО.

Ако нямате задължение за авансови вноски съгласно чл. 83 ал. 2 от ЗКПО и ги правите по желание на основание ал. 3 от същия член, разпоредбите на чл. 89 не се прилагат и лихва за превишението не се дължи.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679