Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

деклариране на вноски по член 134 от ТЗ

Ако допълнителните вноски за временна финансова помощ по силата на чл.134 от ТЗ са възстановени на собственика към 31.12.2013 и по решение на Общото събрание дружеството не е имало задължение да изплаща лихви по този заем т.е няма отклонение в данъчното облагане в случая,следва ли тази парична помощ да бъде отразена в приложение 4 наГДД по чл.92 от ЗКПО?Или това важи за непогасената част от заема?
Добавена в   ЗКПО

1 отговор


на 30 Март. 2014
За целите на декларирането в в справката- приложение 4 към годишната данъчна декларация по чл.92 от ЗКПО, върнатите суми на собственика на дружеството не се се третират като главница по получен или предоставен заем, а като погашение на суми, така че не участват в приложението, евентуално платени лихви биха участвали, но в случая няма такива.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679