Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

командировъчни на шофьори - международен транспорт

Здравейте,съгласно Наредбата за командировките и специализации в чужбина и приложение 3 от същата наредба на международните шофьори се заплаща по 27 евро дневни пари за периода през който са на работа в държава от Европейски съюз. Въпросът ми е свързан със следното. Възможно ли е същите да получават дневни в двойният размер на 27 евро т.е.- 54 евро? Как ще се третира това за данъчни цели и признаването на тези суми за разход? Благодаря предварително за отговора.
Добавена в   ЗКПО

1 отговор


на 28 Февр. 2014
Здравейте, напълно е възможно, тъй като това са същите командировъчни пари
при единична езда на шофьора, както всички други дневни пари, по отношение на данъчното им третиране, независимо от тяхната стойност, валута и т.н. независимо че са определени като „командировъчни пари на ден”.Според ЗДДФЛ, не са облагаеми получените суми за командировъчни пътни и квартирни пари по правоотношения, които не са трудови, когато са за сметка на възложителя и са доказани документално по реда на действащото законодателство, както и дневните командировъчни пари, но не повече от двукратния им размер, определен за лицата по трудови правоотношения.Признаването на разход, следва от документалната обоснованост - чл.10 от ЗКПО.
Практически погледнато, по скоро би възникнала допълнителна работа за счетоводителя, от недостига на парични средства в касата, когато се работи с обичайната по моему малка надценка при транспортните услуги.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД
Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova
Специалисти с над 30 г. опит, гаранция за най-качественото счетоводно обслужване! СК Земела