Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

надвнесен корпоративен данък

За 2013 г. имаме надвнесен корпоративен данък /от авансовите вноски/. В ГДД няма да посочваме да ни го връщат. Смятаме да си го приспаднем от авансовите вноски за 2014 г.
Ще има ли проблем , ако постъпим така, в предвид единната сметка за 2013 г. и новото положение със сметките през 2014 г?
Благодаря предварително1
Добавена в   ЗКПО

1 отговор


на 11 Февр. 2014
Приспадането на надвнесен корпоративен данък от следващи авансови или годишни вноски за същия данък се основаваше на разпоредбата на чл. 94 от ЗКПО, която беше отменена в сила от 01.01.2013 г.

С решение №2 от 4.02.2014 г. Конституционният съд отменя само разпоредбите, касаещи чл. 169 ал. 4 и 179 ал. 1 от ДОПК, но не и отмяната на текста на чл. 94 от ЗКПО. Отмяната на чл. 94 от ЗКПО все още е в сила и съгласно настоящия законов текст надвнесеният данък не може да се приспада по стария ред, валиден до 31.12.2012 г.

Какъв ще бъде редът и възможностите за приспадане/възстановяване на надвнесен данък ще зависи до голяма степен и от законодателните промени, които ще бъдат приети във връзка с решението на КС.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД
Счетоводител; Специалист по трудови правоотношения Miglena Trifonova