Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Колко години назад се връщаме по отношение на фирмените активи при данък уикенд

Във връзка с Указанието на НАП за отделяне на стоки за лични нужди от тези за стопанска дейност:
Например: Съотношението е 70% стопанска дейност и 30% лични нужди - 70:30.
 
Трябва ли фирмата да се връща назад в годините за връщане на ДДС за ползваните GSM, горива за леки коли и т.н. и за какъв период от време - 1 - 5 г.? 
 
Това важи ли за ДДС в частта за лични нужди на кола, закупена на лизинг, чиито амортизации изтичат през 2016 г., при положение че колата не е изплатена, както и за автомобил, закупен през 2008 г., чиито амортизации са изтекли?
 
Експерт Ели Марова дава отговор на така поставените въпроси: 
 
"Промените в З ДДС , касаещи използването на стоки и услуги, както за стопанска дейност, така и за лични цели, влизащи в сила от 01.01.2016 г., само прецизират досегашния данъчен режим, като определят по-ясно формирането на данъчната основа и фиксират датата на данъчното събитие за предоставените услуги по чл. 9, ал. 3, т. 1 и 2. Ново е и, че в дневника за продажби има отделна колона за деклариране и отчитане на доставка на стока или услуга за лични нужди.
 
И до 31.12.2015 г. безвъзмездното предоставяне на стоки и услуги, ползвани за лични цели, се приравняваха на възмездна доставка и подлежаха на облагане, като данъчната..."
 
Пълното решение можете да намерите в Наръчник на счетоводителя 2016.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679