Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Вписване в Търговския регистър на нулев ГФО

Въпрос:
Нулев ГФО 2016 г. подлежи ли на вписване в Търговския регистър? А подлежи ли на вписване ГФО на малки предприятия?
Според чл. 38, ал. 1, т. 4 от ЗСч, малките предприятия, които не подлежат на задължителен независим финансов одит, могат да не публикуват своите отчети за приходите и разходите и докладите за дейността. 
Това означава ли, че:
1. Останалите елементи на ГФО - баланс, отчетът за капитала, отчетът за паричния поток, ОПР и т.н. следва да се публикуват?
2. При положение, че не се вписват в Търговския регистър, трябва да се публикуват чрез икономическо издание или Интернет?
 
Отговор:
Съгласно чл. 38, ал. 1, т. 1 от ЗСч (нов, в сила от 01.01.2016 г.) всички търговци по смисъла на Търговския закон публикуват годишния финансов отчет, консолидирания финансов отчет и годишните доклади по глава седма, приети от общото събрание на съдружниците или акционерите или от съответния орган чрез заявяване за вписване и представяне за обявяване в търговския регистър, в срок до 30 юни на следващата година.
 
За търговските дружества не е предвидена друга възможност за публикуване на финансови отчети, освен представянето им в Търговския регистър, но са предвидени облекчения за някои групи търговски предприятия. С други думи, ако за дадена категория търговци не е налице задължение за представяне на някои елементи от годишния финансов отчет за публикуване в търговския регистър, не е налице задължение за публикуването на на тези елементи по какъвто и да било друг начин.
 
За пълното експертно становище - посетете страницата на Портал Счетоводство тук >>

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679