Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Задължен ли е ЕТ да публикува отчети в интернет?

Задължен ли е ЕТ да публикува отчети в интернет, след като не публикува в Търговския регистър?
Чрез разпоредбата на чл.40 от Закона за счетоводството, /ЗСч/  от ал.1 до ал.7 са регламенирани изискванията за предприятията по отношение на публикуването на годишния им финансов отчет и консолидирания им финансов отчет, годишния доклад за дейността и годишния им консолидиран доклад за дейността, приети от общото събрание на съдружниците/акционерите или от съответния орган. Вашето твърдение изключва възможността по ал.1, т.1, буква „а” от разпоредбата, за публикация чрез търговския регистър в срок до 31 май на следващата година. По изискването на ал. 1, т. 3 от същия член, чрез икономическо издание или чрез интернет публикуват останалите предприятия - в срок до 30 юни на следващата година. Във вашия случай не сте задължени да публикувате въобще, на основание ал. 8 от същата разпоредба, гласящ че „алинеи 1 - 7 не се прилагат за бюджетните предприятия, едноличните търговци, чиито годишни финансови отчети не подлежат на задължителен независим финансов одит, както и когато в закон е предвидено друго”

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679