Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Нормавитно-признати разходи за физическо лице ЗП с приходи от субсидии

Въпрос:
Ако физическо лице - земеделски производител има приходи само от субсидии по Схемата за плащане на площи, има ли право да ползва 60% или 40% нормативно-признати разходи?
Ако нормативно-признатите разходи не се признават, Приложение 6 от ГДД по чл. 50 ли следва да се попълни?
Отговор:
 
ЗДДФЛ не регламентира специално данъчно третиране на получени субсидии. Съответно те следва да се разглеждат съгласно общите правила за облагане и деклариране на доходите от дейността, за която са предназначени.
 
Плащанията по Схемата за единно плащане на площ се определят на хектар използвана земя, като допустими за субсидиране са както обработваеми земи, трайни насаждения и семейни градини, така и постоянно затревени площи – пасища, мери и ливади. В тази връзка и независимо от това, че отпускането на субсидията не е обвързано с продукция или брой отглеждани животни, е възможно тя да се използва и за стопанска дейност, което е от значение за данъчното й облагане. Във въпроса липсват уточнения за какъв тип земя е отпусната помощта, както и за какво е използвана и ще разгледаме възможните хипотези за облагане да този доход.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД
Eroare conectare :