Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Минимална работна заплата в строителството

Вярно ли е, че за строителството е определена по-висока минимална работна заплата от 290 лв?
В „Строителството” в момента дейсва сключения на 04.01.2011 г. отраслов колективен трудов договор. Чл. 12 на същия определя минималното месечно основно трудово възнаграждение за отрасъла да се определя на база минималната работна заплата за страната, завишена с коефициент К=1.25. Това означава 290*1,25 =362,50 лв.
Съгласно чл. 13, работодателят и синдикатите на ниво предприятие не могат да договарят по-ниски трудови възнаграждения по категории персонал от определените в Приложение № 1 към този ОКТД.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

1 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Мачоков 18 Септ. 2012
фирма закупува материали в Германия за направа на машина.Закупените части са с включен ДДС - 19 %. След монтаж ана машината същата ще се достави в България. На този етап за доставените части по издадените фактури в Германия сме съставили Протокол по чл.117 от ЗДДС в данъчната основа не сме включили начисления там ДДС-19 %. Това по същество ще бъде ВОП.За начисления данък в Германия ще подадем формуляр В НАП за възстановяване на данъка. Въпрос. Правилно ли сме постъпили.
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД