Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Данъчен ефект ако подобрението на нает имот да остане в полза на наемодателя след прекратяването на договора за наем

Какъв е данъчният ефект, ако подобрението на нает имот да остане в полза на наемодателя след прекратяването на договора за наем?
Договорената възможност подобрението да остане в полза на наемодателя след прекратяването на договора за наем от страните по договора за наем  означава, че при отписването му от счетоводния амортизационен план се формира счетоводен разход. От данъчна гледна точка разхода ще се определи като разход за дарение в полза на наемодателя и като такъв няма да бъде данъчно признат в съответствие с разпоредбата на  чл. 26, т. 7 от ЗКПО или ще е с частично признаване в размер на  10% от счетоводната печалба, когато получателят на дарението е сред лицата, посочени в чл. 31, ал. 1 от същия закон.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

1 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Милушева 16 Окт. 2012
Самоосигуряваща се майка - едноличен търговец, има ли право да получава обезщетение за отглеждане на дете до 2 годишна възраст след 410-те дни, при положение че фирмата няма никаква дейност и необходимо ли е подаване на декларация в Нап за прекратяване на трудовата дейност след 410 дни.
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679