Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Най-четеното през м. май

Новини, законодателни текстове, решения на казуси.
През изминалия месец май счетоводителите у нас имаха възможността да си отдъхнат за момент от натоварените дни през първите 4 месеца на годината. Към кои новини и решения обаче проявихте най-засилен интерес през май 2018 г.?
 
ДДС да се плаща винаги в държавата на доставка, предложи европейската комисия. С това се цели да отпадне 25-годишния „преходен“ режим, като трансграничната търговия със стоки трябва да се определи като „една данъчно облагаема доставка“. Пълната новина ще намерите тук >>
 
Наредба № н-2 от 30 януари 2014 г. за условията и реда за осъществяване на фискален контрол върху движението на стоки с висок фискален риск на територията на Република България и изискванията към фискалните контролни пунктове - вижте тук >>
 
СИДДДО с Република България и Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия ще намерите тук >>
 
Въпрос: Българска фирма, регистрирана по З ДДС , получава фактури от български доставчици с начислен ДДС . Сумите по тези фактури са незначителни, а фирмата работи изцяло на чуждия пазар, може ли да не ползва правото на данъчен кредит, за да не влиза в процедура по възстановяване? Отговора четете тук >>
 
Кога българско дружество следва да издаде протоколи по чл. 117 при авансово заплатена услуга към полска фирма за една година напред - пълния казус и неговия отговор четете тук >> 
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679
Eroare conectare :