Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Законни удръжки от трудовото възнаграждение

Имам ли право да удържа от заплатата на работника обезщетение за неспазено предизвестие?
В чл. 272, ал. 1 от Кодекса на труда са посочени удръжките, които работодателят може да прави без съгласието на работника, а именно:
• получени аванси;
• надвзети суми вследствие на технически грешки;
• данъци, които по специални закони могат да се удържат от трудовото възнаграждение;
• осигурителни вноски, които са за сметка на работника или служителя, осигурен за всички осигурителни случаи;
• запори, наложени по съответния ред;
• удръжки в случая по чл. 210, ал. 4 от Кодекса на труда /КТ/
Следователно отговорът е – не. Работодателят няма право да направи подобна удръжка, освен ако няма писменото съгласие на работника.
Работникът може да си внесе доброволно дължимата сума или работодателят да си я търси по общия исков ред.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679