Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Разходи за реклама

Как би следвало да се третират по реда на ЗКПО и ЗДДС следните разходи: тестери на козметични продукти, които се закупуват от българско ЮЛ, но са произведени от ЮЛ от ЕС?
Тестерите се предоставят безплатно на клиентите - търговци на българското дружество (то е официален вносител и дистрибутор на тези продукти), с цел рекламиране и популяризиране на предлаганите продукти.
 
Етикетът, който се поставя на продуктите от българско дружество, е съгласно Закона за защита на протребителите - описание на продукта на български и данни за вносителя. 
 
Експертите дават следния отговор:
 
"Според чл. 6, ал. 4, т. 2 от З ДДС безвъзмездното предоставяне на стока с незначителна стойност с рекламна цел или при предоставяне на мостри, не е приравнено на възмездна доставка на стока. По дефиницията на З ДДС "стоки с незначителна стойност" и "услуги с незначителна стойност" са стоките или услугите, чиято пазарна цена е под 30 лв. и доставката им не е част от серия доставки, по които получател е едно и също лице. Предвид чл.2, т.2 от З ДДС обект на облагане с данък върху добавената стойност е всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение на територията на страната, извършено от регистрирано по този закон лице или от лице, за което възникнало задължение за регистрация. Следователно в случаите, в които липсва възмездност (насрещна престация), представляваща цена или възнаграждение, платено или дължимо на доставчика, определено в пари, стоки или в услуги не се начислява данък върху добавената стойност...."
 
Пълното решениен на казуиса можете да намерите в CD 117 казуса за активи, счетоводство, данъци и ТРЗ.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679