Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Обезщетение по чл. 222, ал. 1 КТ

На работник, е предложено преназначаване на друга длъжност. Ако той откаже това преназначаване, следва ли да бъде освободен с предизвестие - поради намаляване обема на работата, без да се налага да му бъде изплащано обезщетение за оставане без работа, след това?
Предложението на друга по характер работа от страна на работодателя, няма никакво отношение към задължението за изплащане на обезщетението по чл. 222, ал. 1 КТ. Работникът може да не приеме предложението. Това е негово право. Отхвърлянето на предложението на работодателя по никакъв начин не е свързано с неблагоприятни последици за работника. При прекратяване на трудовия договор на основание чл. 328, ал. 1, т. 3 КТ, каквото сочите Вие, обезщетение по чл. 222, ал. 1 КТ може да се дължи.
То ще се дължи, ако работникът остане без работа или пък бъде назначен на по-ниско заплатена работа до един месец от прекратяването, ако не е уговорено  по-дълго обезщетение в КТД, индивидуалния трудов договор или акт на МС.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

Нашите експерти

Счетоводството е наука и изкуство! Над 28 години обслужваме с традиция и стил - Счетоводство и одит; Данъци и данъчна защита; Обработка на заплати; Бизнес консултиране; Правни услуги; Административни услуги. Счетоводна къща Дал Сиат АД