Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubschetovodstvo.bg

Годишен финансов отчетДанъчно облагане и таксиДДСОтраслово счетоводствоСчетоводство

Допълнително споразумение за правата на работник по КТ

Имаме работничка, която се завърна след отпуск за отглеждане на дете до две години. Тя иска да премине на непълно работно време – 4 ч. за два месеца, във връзка с чл. 167 "б" от КТ. Имаме възможност да изпъним искането, но как да оформим всичко – с допълнително споразумение ли? Писмено ли трябва да е всичко?
Предложението на работника на основание чл. 167 "б" от КТ следва да е в писмена форма, за да е ясно какво точно е предложено. Приемането на работодателя също трябва да е в писмена форма, като за целта трябва да се издаде заповед и да се връчи на работника. Изменението настъпва от уговорената между страните дата, а ако няма такава от следващия ден след връчването. Няма пречка да се сключи и допълнително споразумение на основание чл. 119 КТ с определен срок на действие.

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubschetovodstvo.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679